GENEL İNGİLİZCE

Genel İngilizce Eğitimi

Farklı durum ve olayları geniş bağlamda anlatabilme, günlük konuşmada gerekli olan dil becerilerini etkili bir şekilde geliştirmeye odaklıdır.

Tamamını yabancı öğretmenlerle işlediğimiz eğitim seviyeleri Beginner, Elementary, Low-Intermediate, Intermediate, High- Intermediate ve Advanced şeklindedir.

Öğrenci adaylarımız kayıt kabulünden önce yabancı hocalarımız denetiminde seviye tespit sınavına tabi tutularak uygun kurda başlamaları sağlanır. Böylelike her kursiyer kendi seviyesinde öğrencilerle eğitim alma imkanı bulur.


Beginner Seviyesi


Bazı temel cümle ve kelimelerin bilindiği başlangıç seviyesidir. Yani bu seviyede prensip olarak, öğrencinin söz konusu dil hakkında bilgisi yoktur. Yeni başlayanlar iki gruptur; İlki daka önce hedef dilde hiç bir bağlantısı olmayıp Absolute beginners diye adlandırdığımız gruptur. Diğer grup ise daha önce pasif bir şekilde maruz kalmış ya da geçmişte çalışmış olan False beginner grubudur.

- IELTS 1
- 4 - 6 Haftalık Eğitim.Elementary Seviyesi


Kursiyer, belirli durumlarda kullanılan temel ifadeleri ve talimatları anlayabilir. Çok basit bir şekilde etkileşime girebilir ve gerçek gramer içeriği olmadan eksik cümleler kullanarak iletişime geçebilir.

- IELTS : 2-3
- TOEFL IBT: 32-56
- Cambridge : Key (KET)Low - Intermediate Seviyesi


Bu seviye orta derece dil becerisi olan Intermediate seviyesinin başı anlamına gelir. Öğrenci ne söylendiğiyle ilgili genel bir fikir edinir, ancak bazı özel durumlar dışında genellikle zorluk çeker. Basit metinleri okuyabilir ve yazabilir, tanıdık veya kişisel ilgi alanlarıyla ilgili temel bir konuşma yapabilir.

- IELTS : 3,5-4
- TOEFL IBT: 47-71
- Cambridge : Priliminary (PET)


Intermediate Seviyesi


Orta seviyeye gelmiş öğrenci, karmaşık bir metnin ana fikirlerini anlayabilir hale gelmiştir. Belli bir dereceye kadar etkileşime girebilir, ancak genellikle hala gramer ve kelime bilgisi ile ilgili problemleri vardır.

- IELTS: 5.5
- TOEFL IBT: 72-85
- Cambridge : First (FCE)


High - Intermediate Seviyesi


Intermediate eğitimini başarı ile tamamlayan öğrenciler artık bu seviyede İngilizcenin genel ve yapısal içeriğini kavramış olurlar. Bu aşamada kursiyer günlük dili anlar, bazı gramer ve yazım hatalarına rağmen, akıcı bir şekilde yazıp konuşabilir. Anadili İngilizce olan konuşmacılarla zorlanmadan etkileşime girebilir. Dil bilgisi mesleki bağlamda kullanmak için yeterlidir.

IELTS: 6.5
TOEFL IBT: 85-94
Cambridge : First (FCE)


Advanced Seviyesi


Öğrenci artık ileri seviyeye ulaşmış olup, deyimsel ifadeler dahil hemen hemen her şeyi anlayabilir durumdadır. Karmaşık metinler üretebilir ve dili profesyonel, akademik ve sosyal amaçlar için etkili bir şekilde kullanabilme becerisi kazanmıştır.

IELTS : 7-8
TOEFL IBT: 95+
Cambridge: Advanced (CAE)